Exekuce na byt nebo dům

Velikost textu: A A A

Exekuce na byt nebo dům

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Dostat se do finančních potíží rozhodně není pro nikoho nic příjemného. Kromě nutnosti veškeré dluhy uhradit nad každým visí i strašák jménem exekuce. A jak je známo, exekutoři jsou v tomto ohledu skutečně nevybíraví a tak bez problémů uvalí i exekuci na váš dům.

Pokud se do této situace dostanete, můžete počítat s návštěvou daného člověka. Ten kromě toho, že provede zápis v katastru nemovitostí o tom, že celý váš dům je zatížen exekucí, provede i soupis vašeho majetku. Pokud ten na úhradu dluhu nestačí, půjde do dražby i celá nemovitost. Rozhodně se v tomto ohledu pokuste domluvit například na splátkách, jelikož je to jediný možný způsob, jak o střechu nad hlavou nepřijít.

Pokud jsou všechny pokusy marné a dražba skutečně nastane, nezbývá vám než přihlížet tomu, jak se jednotliví kupci předhánějí v nabídkách. Vítěz většinou získá váš dům za mnohem nižší cenu, než je skutečná hodnota. Ačkoliv se majitel nemovitosti změní, neznamená to pro vás nutnost se z bytu vystěhovat. Řada lidí kupují takové nemovitosti hlavně z hlediska investic, a tak vás v domě nechají bydlet, ale samozřejmě budete nuceni platit nájem, jelikož dům již není váš. A pokud platit nebudete, samozřejmě má nárok vás vystěhovat.
Možným, ale určitě ne ideálním řešením je využití pomoci některých nebankovních společností, které nabízejí službu vyplacení nemovitostí. Vaše dluhy za vás zaplatí, ale vy je budete muset této společnosti splácet, a to často s velkým úrokem. A pokud platit nebudete, tak o váš dům pravděpodobně přijdete, jelikož právě jím za tuto možnost ručíte. Výsledkem tak mohou být ještě větší finanční problémy, než v době samotné exekuce. Zvážení však závisí vždy na každém dlužníkovi.

Ideálním způsobem jak exekuci zabránit je snažit se domluvit již se samotným věřitelem, tedy ještě předtím, než o exekuci sám zažádá.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: exekuce, dluhy

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Jak nepřijít o střechu nad hlavou

V dnešní složité ekonomické situaci se čím dál častěji objevují případy, kdy postižený nezvládá splácet závazky. Nepochybně…

Nejmodernější žaluzie 1/3

 Vertikální žaluzieMezi nejmodernější žaluzie patří stále velice elegantní vertikální žaluzie. Jejich výhodou je to,…

Jak na dobrý spánek?

 Poruchy spánku jsem v dnešní civilizaci běžným jevem. Ukazuje se, že moderní svět si v mnoha ohledech vybírá…

Nejmodernější rolety 3/3

 Bambusové roletyNejmodernějšími roletami jsou také bambusové rolety, které jsou odolné a zcela nepropustné. Jsou tak…

Nejmodernější rolety 2/3

 Posuvné panelyUrčitě mezi nejmodernější rolety patří i tak zvané posuvné panele, což jsou rolety, které se přímo nerolují,…

Nejmodernější rolety 1/3

 Římské roletyNejmodernějšími roletami jsou momentálně římské rolety, které se mohou natavit na okno podle potřeby.…

Ruší vás soused? Řešení existuje!

 Zejména v panelových domech si někteří obyvatelé bytových jednotek stěžují na hluk od sousedů. A je zcela irelevantní,…

Nejmodernější zvonky 3/3

 Digitální zvonekMezi nejmodernější zvonky domovní patří i digitální zvonek, který je odrazem momentální doby. Využito…

Nejmodernější zvonky 2/3

 Elektromagnetický zvonekDalší moderní variantou nejmodernějšího zvonku jsou zvonky elektromagnetické, které se v posledních…

Nejmodernější zvonky 1/3

 Elektrický zvonekNejmodernějšími zvonky domovními jsou elektrické zvonky, které jsou spolehlivé a často zbaveny nejen…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt