Byt nebo dům?

Velikost textu: A A A

Byt nebo dům?

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Vybíráte své budoucí bydlení a je vám jasné, že se na hodně let dopředu budete muset zadlužit. Tak vezměte rozum do hrsti a opravdu důkladně proberte všechna pro a proti. Své budoucí bydlení si totiž nepořizujete každý rok. Důkladné zamyšlení je zde opravdu na místě.

Pořídíme si byt!

Zápory bytu
Byt se rozhodně nehodí pro lidi, kteří trpí v uzavřených prostorách, bez možnosti „výběhu“. V bytě se musíte smířit se stálou přítomností sousedů. Budete vstávat mnoho let společně se sousedovými dětmi v neděli v šest ráno? Budete muset ignorovat celonoční praní sousedovi pračky i neustále kňučícího psa o dvě patra výš. V bytě není prostor ani pro kutili ani pro zahrádkáře. Co se týče poplatků, musíte se smířit s tím, že do konce života budete platit nemalé peníze do fondu oprav, společně s inkasem a splátkou hypotéky se dostanete do astronomických čísel.
Klady bytu
Nesporná výhoda bytu je jeho snadná údržba. Pár metrů čtvereční uklidíte raz dva. Také vám nehrozí hromadění nepotřebných věcí. Nemáte totiž žádnou půdu, ale jen miniaturní sklep. Skvělá je také dostupnost všech moderních vybaveností. Máte to totiž blízko kamkoliv, tudíž nehrozí žádné dojíždění. Nespornou výhodou je také fakt, že otočíte kohoutkem a teče teplá voda. Dálkové vytápění bytů má také své pozitiva, žádné štípání dřeva či skládání uhlí.

Pořídíme si dům!

Zápory domu
Úklid není hodinovou záležitostí, ve volných chvílích se stanete zahradníkem, pokud zahradu nevybetonujete, protože i trávník potřebuje údržbu. Nemáte-li topení na plyn či elektriku, budete doživotně skládat uhlí či řezat dřevo. Nemalou finanční částku „zhltnou“ opravy i renovace.
Klady domu
Nezvolíte-li si domek v tzv. okálech, kde je soukromí jak šafránu, dostane se vám luxusu vlastní zahrádky, kde můžete posedět u grilu s přáteli. Co si zasadíte, to také na záhonech sklidíte. Vlastní BIO ovoce a zelenina je dnes velice žádaným artiklem. Neopomenutelný je i fakt, že dům má daleko větší obytnou plochu a skýtá tak dost soukromí každému obyvateli.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: dům, byt

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Tipy jak pěstovat venkovní ibišek 2/2

 Zazimování ibiškuZajímavá je péče před zimou o venkovní ibišek. Tipy jak pěstovat venkovní ibišek tvrdí, že pokud je…

Tipy jak pěstovat venkovní ibišek 1/2

 Místo pro ibišekVýběr místa vhodného pro ibišek je dobré zvolit podle toho, jak je zahrada situovaná. Důležité je vědět,…

Tipy jak pěstovat doma pokojovou azalku 2/2

 Zalévání pokojové azalkyPři pěstování pokojové azalky je také dost důležité dbát na to, aby kořeny pokojové azalky…

Tipy jak pěstovat doma pokojovou azalku 1/2

 Odkud je pokojová azalkaPokud někdo nezná pojem pokojová azalka, pak nejspíš bude znát její krkolomný latinský název…

Tipy jak chovat doma andulku 2/2

 Čím krmit andulkuUrčitě je nutné vybrat po andulku také vhodné krmivo. Tipy jak chovat doma andulku určitě budou řešit…

Tipy jak chovat doma andulku 1/2

 Co je to andulkasnad každý ví, že andulka je malým ptáčkem, který běžně lidé chovají doma jako domácího mazlíčka, ale…

Tipy jak chovat doma králíka 2/2

 Vybavení pro králíkaTipy jak chovat doma králíka také uvádí, že zakrslý králík je takový běžný hlodavec a tak bude…

Tipy jak chovat doma králíka 1/2

 Druh králíkaDoby, kdy byl chov králíka pouze záležitostí chovu na maso, jsou pryč. Dnes je běžné, že lidé chovají zakrslé…

Skladování nad zlato – jak a kde?

Už se těšíte na praskání dřeva v krbu? Nasekali ste ho hodně a nevíte kam s přístřeškem na dřevo? Máte krásný nový dřevník…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt