Investice do pozemku

Velikost textu: A A A

Investice do pozemku

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Investovat své nadbytečné finanční úspory může pochopitelně jen ten, kdo je má. Vhodná investice se vždy vyplatí. Například v časech ekonomické recese se vám vyplatí investice například do pozemků.

Je však důležité o jaké pozemky se jedná. Někde na samotě mimo osídlení a daleko od inženýrských sítí s nulovou dopravní obslužností a dalšími negativy se určitě nákup pozemků nevyplatí. Nikdo by o takový pozemek zřejmě ani v budoucnu neprojevil zájem. Ovšem investice do pozemku, kde je málo místa, to znamená hlavně ve velkých městech se vám v budoucnu zcela určitě zhodnotí.

Investovat do pozemku je vhodné zejména v dobách recese. Naopak v krizových časech ceny nemovitostí včetně pozemků klesají.

Investice do pozemku obecně znamená poměrně bezpečné uložení peněz. Zatímco třeba ceny domů i bytů stagnují, nebo i klesají, tak ceny pozemků spíše rostou. I v letošním roce zaznamenáváme cenový růst pozemků hlavně na atraktivních místech. Snahou každého investora je vydělat a mít tedy zisk. Dobře investované volné peněžní prostředky by měly po skončení investice vydělat další peníze, to znamená vytvořit zisk.

Nejvíce jsou požadovány i v současné době stavební pozemky, které jsou umístěné na kraji měst nebo v přilehlých obcích. Nejlepšími pozemky jsou takové, kde je optimální dopravní obslužnost a dostupnost do centra nejbližšího města, kde je dobrá občanská vybavenost, kde je třeba rozestavěná škola. Kritériem je samozřejmě hezká příroda, kvalitní ovzduší, blízkost lesa a další přitažlivé faktory. Úplně nejlepšími pozemky jsou ty, které leží v blízkosti například budovaného dálničního přivaděče a kde jsou alternativy příměstské dopravy, nejlépe železniční. Můžete si pořídit pozemek a nemusíte na něm hned začít stavět dům nebo objekt určený k podnikání. Záleží na vašich potřebách a požadavcích. Investice do pozemku na dobrém místě se vám zhodnotí v případě jeho zastavění a stejně tak když zůstane volný.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: pozemek, , investice

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Výhodná koupě nemovitosti ve Španělsku

 Již řadu let je poměrně velký zájem o nemovitosti na pobřeží Španělska. Příčin a důvodů je několik. Lákadlem jsou relativně…

Investice do domu

 Každá investice do domu váš dům nejen vylepší co do kvality, případně vzhledu, ale velkou měrou jej zhodnotí na trhu…

Jak výhodně investovat do bytu?

 Chcete-li investovat do bytu, záleží samozřejmě na druhu investice a potažmo na charakteru vlastnictví vašeho bytu.…

Jak právně ošetřit investici do opravy domu, kde je více vlastníků

 Investovat do nemovitosti se vždy vyplatí a potvrdí vám to i odborníci z realitních kanceláří. Každá investice do domu…

Pozor na právní spory mezi partnery o investice do nemovitosti

 Ačkoliv může každý vztah začínat velkou láskou, na jeho konci dochází k často velkým hádkám. A to nejenom ohledně majetku,…

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti přes realitní kancelář

 Koupě nemovitosti přes realitní kancelář může být sice na jednu stranu relativně výhodné, ale na druhou stranu existuje…

Vlastní byt nebo dům v podnikání - výhody a nevýhody

 V naší zemi je skutečně velké procento živnostníků a podnikatelů, a ne všichni mají pro svůj byznys externí prostory.…

Bez realitky nebo s realitkou?

 Každý kdo prodává nebo kupuje nemovitost, si většinou pokládá otázku, zda do celého procesu zapojit realitní kancelář.…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt