Jaká je situace na trhu s byty v Praze?

Velikost textu: A A A

Jaká je situace na trhu s byty v Praze?

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Trh s byty zažívá v poslední době zase růst. Ceny se zvýšily a to samé lze říct o poptávce. Navíc kupující nemají zájem pouze o byty malých rozměrů, jak tomu bylo dříve. Stále více kupců se zajímá o luxusnější bytové jednotky větších rozměrů, v zajímavých lokalitách.

Pro developery není situace v hlavním městě České republiky příliš jednoduchá. Sehnat zajímavý pozemek pro nové byty v Praze s dobrou dopravní obsluhou je čím dál složitější. Z toho důvodu se mnoho stavebních a realitních společností soustředí spíše na okrajové části. Druhou oblastí jejich zájmu jsou rekonstrukce již stojících domů, případně jejich zboření a postavení nového bytového domu.

Kde si vybrat byt

Jednou z lokalit, která by neměla uniknout pozornosti zájemce o koupi bytu, je Praha 5. Jedná se o městský obvod s širokým spektrem nabídky.

Pokud někoho láká bydlení v centru, může si pořídit byt na Smíchově. Nejznámějším místem této lokality je okolí Anděla, kde se nacházejí důležité dopravní uzly, obchodní centra a mnoho dalšího.
Jestliže blízké centrum není to, co zájemce o byty 3+kk na prodej v Praze 5 hledá, nevadí. Stále může vybírat z velkého množství obvodů patřících do této části Prahy. Oblíbené jsou například Hlubočepy, Slivenec nebo Jinonice. Pozornosti by neměl uniknout ani Motol, kde se nachází stejnojmenná nemocnice.

Významným plusem Prahy 5 a jejích obvodů je skutečnost, že má velmi dobré dopravní spojení jak do centra, tak na zásadní dopravní uzly. Nechybí dostatek zeleně a možnosti na procházky a relaxaci. Problémy rozhodně nebudou ani s kulturou a s příležitostmi k nákupu potravin a dalšího zboží.

Přesto platí, že při výběru bytu by si měl každý zájemce o koupi nejprve ujasnit svoje priority. Teprve pak je vhodné se zaměřit na konkrétní městskou část a její obvody.

Reklamní článek

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: byt, bydlení, pr, reality

Diskuze k článku: 1 příspěvků , nejnovější 23.04.2021 11:36:03

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

blankAvatar
Denis | 23.04.2021 11:36

No pro lidi špatná, pro realitky dobrá https://poradci-sobe.cz/reality/petr-morcinek-penez-mame-dost/ :D doufám ale že za nějaký čas se to srovná a bude dostupné bydlení i pro lidi co neberou miliony.

Můžete si také přečíst

Standardy moderního bydlení

 Standardy moderního bydlení se mění každým dnem. Moderní byt a dům není jen to, že se postaví nový dům s nějakými…

Luxusní bydlení, aneb proč si pořídit velkou terasu

 Právě velké a prostorné rodinné domy se staly pro mnoho lidí skutečným synonymem luxusu a elegance. Nejsou to však…

Trvalé bydlení na chatě - co je k tomu potřeba

 Chata už pro mnohé není pouze místo víkendového odpočinku, ale i jejich trvalé bydliště. Trend posledních let naznačuje,…

Developerské společnosti na našem trhu 1/3

 Na našem trhu není měsíce, kdy by se neobjevilo několik nových developerských projektů, které by nenabízeli buď pozemky,…

Developerské společnosti na našem trhu 2/3

 V prvním díle našeho třídílného seriálu o českých developerech jsme se zaměřili na ty největší na našem trhu. V této…

Developerské společnosti na našem trhu 3/3

 V posledním díle našeho seriálu o významných developerech na našem trhu se seznámíme s těmi, kteří své projekty realizují…

Nová Valcha otevírá nové možnosti zeleného bydlení v Plzni

V jihozápadní části Plzně vzniká nová čtvrť moderního bydlení Nová Valcha. Místo nabízí klidné bydlení s možností aktivního…

Stavíte? Nechte stěnu skleněnou a propojíte se s přírodou

Pokud hledáte ozvláštnění vašeho domu, na kterém teprve začínáte pracovat a zvažovat jednotlivé možnosti, ideální se jeví…

Francouzské dveře prosvítí váš obývák

Možná máte velký obývací pokoj, který by si zasloužil trochu světla navíc. Pokud ještě k tomu vede z tohoto pokoje…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt