Klasické nebo posuvné dveře

Velikost textu: A A A

Klasické nebo posuvné dveře

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Rekonstrukce bytů s sebou přináší celou řadu úvah a problémů, které spočívají v rozhodování, jaké prvky zvolit. Řeč nemusí být pouze o nábytku či barvě stěn, a rozmístění jednotlivých prvků. Je totiž dobré si uvědomit, že bychom měli uvažovat i o takové základní věci, kterými jsou dveře.

Na trhu existují dva hlavní typy. Dveře klasické, které jistě každý z nás zná. Tím druhým typem jsou potom dveře posuvné, které mají rozhodně velké výhody v těch bytech, kde není volného prostoru nazbyt. Při instalaci dveří a prvků do místnosti je nutné počítat s tím, že klasické dveře vyžadují dostatečný prostor pro své otevření. Pokud ho nemají, může nám to celkově snížit celkový pohyb po bytě. Naproti tomu dveře posuvné vyžadují buď úzký pruh prostoru podél zdi, nebo absolutně žádný prostor.

Možnost, o které mluvíme, se totiž nazývá zasouvání do pouzdra. Jedná se o stavební úpravu, kde se přímo ve zdi ve které je futro umístěno vytvoří speciální pouzdro, do kterého se dveře zasouvají. To ocení především majitelé velmi malých bytů. Posuvné dveře jsou však oblíbené i u těch velkých, především takových, kde jejich majitelé chtěli propojení místností, především potom kuchyně a obývacího pokoje. Obě místnosti tak působí jako jeden velký prostor, ale v případě potřeby lze dveře zatáhnout a vytvořit nepropustnou překážku. Samozřejmě s možností uzamčení.

Ať už se jedná o jakékoliv dveře, je jich na našem trhu nepřeberné množství, a to jak z hlediska designu, tak samozřejmě také bezpečnosti. Ať už zvolíte jakýkoliv typ, mějte na paměti také to, že každé dveře by měli v první řadě plnit účel, ke kterému byly původně určeny. A tím je vytvoření soukromí pro každého obyvatele bytu. Ač to trh nabízí, skleněné dveře v jakémkoliv provedení určitě nebudou tou správnou volbou, ať už by měli být umístěny do jakékoliv místnosti.
 

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: dveře

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Návod na renovaci dveří

Možná máte v bytě či domě dveře, které mají to nejlepší již za sebou. To však nemusí znamenat, že je třeba je hned vyhodit…

Návod na renovaci kovových zárubní

Říkáte si, že zárubně vašich dveří už nevypadají zrovna k světu? Pokud máte nové dveře, nic nemůže zkazit celkový dojem více,…

Interiérové dveře a další praktické výrobky pro vaše bydlení

 Zařizujete si interiér a vybíráte pro něj vhodné doplňky a moderní nábytek? Nezapomeňte ani na design dveří, které…

Vybíráte dveře do interiéru? Poradíme vám

 Lakované dveřeK nejpopulárnějším provedením patří lakované dveře v bílé variantě. Bílá barva snadno zapadne…

Ocelové dveře se můžou uplatnit i v běžném bydlení

 Snadná údržbaOcelové dveře vynikají tepelně-izolačními vlastnostmi a nepotřebují žádnou náročnou údržbu. Můžete si…

8 tipů jak opravit staré zárubně 2/2

 Oprava zárubněPokud jsou obložkové zárubně silně poškrábané a není jen o povrchovou vadu, ale o škrábance na vnitřní…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt