Vylepšete si vanu ve vaší koupelně.

Velikost textu: A A A

Vylepšete si vanu ve vaší koupelně.

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Pokud máte koupelnu, která svými rozměrmi umožňuje mnístění vany, jistě z vlastní zkušenosti potvrdíte, že vana v koupelně je nenahraditelným relaxačním prvkem. Stačí při výběru vany dodržet několik dobrých rad od odborníků na interiéry, vybrat vhodnou vanu a vybavit ji takovými doplňky, díky kterým pak můžete vanu a koupelnu využívat jako domácí wellness centrum pro celou rodinu.

Při volbě designu vany se řídíme velikostí prostoru, kam vanu plánujeme umístit a také účelem, ke kterému bude vana sloužit. Pokud v koupelně nemáte kromě vany ještě i sprchový kout, odborníci doporučují vybrat akrylátovou vanu s širokým plochým dnem a vanovou zástěnou. Tento typ vany vám umožní kromě koupele využívat ve vaně i možnost pohodlného sprchování ve stoje bez toho, abyste vodu při sprchování rozstříkali po celé koupelně. Vanová zástěna efektivně zabrání rozstřiku vody a současně poskytne dostatek prostoru pro pohodlné sprchování. Široké ploché dno umožní při sprchování bezpečný pohyb bez rizika uklouznutí, ke kterému často dochází v klasických vanách staršího typu s oblým dnem.

Pokud vanu používají senioři nebo děti, vyplatí se využít také protiskluzové bezpečnostní prvky – dno vany polepíte samolepicími protiskluzovými pruhy nebo čtverci, které při používání vany zvýší vaši bezpečnost.

Velmi užitečným doplňkem, kterým můžete vaši vanu dovybavit, jsou madla. Ocení je především senioři, ale jistě si je oblíbí i mladší uživatelé vany, zejména děti.

Většina výrobců k jednotlivým typům van nabízí také měkké vanové polštářky a opěrky hlavy v designech, které doplňují design vany. Tyto doplňky výrazně zpříjemní relaxaci ve vaně, proto doporučujeme, abyste si je pořídili i do své koupelny.

Vanu z akrylátu a litého mramoru je možné vybavit hydromasážním systémem, který vaši vanu promění na luxusní rodinné wellness centrum s tryskami pro perličkovou vzduchovou (air) masáž, anebo zařízením pro hydromasáž. Oba tyto hydromasážní systémy můžete pro maximalizaci relaxačního účinku spojit do jednoho kombinovaného systému. Ozdravné účinky vodní masáže a relaxační působení vzduchové masáže v sobě spojuje systém Whisper, který jako jediný na českém trhu nabízí RAVAK.
Pro montáž hydromasážních systémů jsou zvláště vhodné akrylátové vany vyztužené polyuretanovou pěnou. Povrch akrylátových van je vysoce lesklý a díky antibakteriální úpravě je nenáročný na údržbu.Velkou výhodou akrylátu je to, že je vždy pocitově teplý a nestudí.
Vanu s masážním systémem doporučujeme doplnit další nadstandardní výbavou, jakou je například desinfekce, průběžný ohřev vody nebo chromoterapie, která lázni propůjčí kouzelnou atmosféru zabarvenou jedním ze čtyř barevných tónů světla. RAVAK nabízí samostatný balíček chromoterapie H2O Color, nezávislý na typu hydromasážního systému.

Chromoterapie je léčebný systém založený na působení podhladinových barevných světel. Je možné ho zabudovat do většiny akrylátových van. Chromoterapie dokáže ozvláštnit koupel mnoha barevnými odstíny světla a znásobit požitek z relaxační koupele na maximum.

 

Reklamní článek

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: koupelna, pr, vana

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Masážní vana a sprchový kout-jaký a proč

 Účinky vody na lidské tělo jsou všeobecně známé, ovšem dnešní moderní technologie umožňují do nedávna ještě zcela neznámé…

Jak vlastnoručně obložit koupelnu, aneb ušetřete za zedníka a obkladače

 Přemýšlíte nad tím, že ušetříte za zedníka a obložíte si koupelnu sami? Proč ne, nejste-li úplné manuální nemehlo,…

5 nejlepších vychytávek do koupelny

 Chcete, aby vaše koupelna byla ještě útulnější a pohodlnější, než tomu bylo doposud? Často stačí pár úprav a místnost…

4 skvělé rady při čištění odpadu

Ucpaný odpad patří k velmi nepříjemným komplikacím, ať již se jedná o kuchyňský dřez nebo odpad z vany či sprchového koutu.…

4 hlavní chyby při  rekonstrukci koupelnového jádra

Pokud přemýšlíte o rekonstrukci koupelnového jádra, jste na správném místě. Poradíme vám, nad čím se v souvislosti s rekonstrukcí…

Které umyvadlo je to pravé pro vaši koupelnu?

Umyvadlo je zřejmě nejčastěji používaným vybavením koupelny. Proto je výběr umyvadla velmi důležitým rozhodnutím při rekonstrukci…

Tipy jak opravit vodovodní kohoutek 1/2

Rozbitý vodovodní kouhoutek je zřejmě nejčastější oprava v domácnosti, se kterou si navíc neví každý rady. Přinášíme…

Světlo do koupelny - co by vám nemělo ujít

Podhledová svítidlaK současným trendům se řadí bodová podhledová svítidla. Tyto druhy se zapouštějí přímo do stropu.…

Tipy na koupelnové doplňky

 Truhla z bambusuPraktický víceúčelová truhla z bambusu se hodí do různých typů koupelen. Využívat ji můžete…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt