Práce na zahradě - únor

Velikost textu: A A A

Práce na zahradě - únor

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

I přesto, že zima v únoru je obvykle ještě silná, začíná čas na pravidelnou péči na zahradě. Kromě samotné údržby jde únor ideální dobou na promyšlení, co, kde a kdy vysadit. Věnujte čas přípravě na další sezónu a nepodceňujte plánování.

Začíná práce

Ačkoliv se práce na zahradě bude v únoru točit především kolem údržby, ke konci měsíce už může být naše oko potěšeno vykvetlými sněženkami či krokusy. Na konci měsíce už může být počasí vhodné pro zahájení prvních jarních prací na zahradě. Únor je však měsícem, kde se hlavní události uskutečňují v truhlících. Je ideální doba pro přípravu a předpěstování sazenic.

Předpěstování sazenic

Pokud chcete být na jaře připraveni pro pěstování na zahradě, je ideální čas zahájit předpěstování sazenic. Veškeré dění se tak bude odehrávat na teplejším místě, obvykle na okenním parapetu, kdy budete vysévat semínka do misek. V tak raném období jsou k předpěstování ideální saláty, brokolice nebo papriky.

Ředkvičky

Pokud se chcete těšit z úrody co nejdříve, je vhodné začít s pěstování ředkviček. Pro jejich pěstování v únoru je třeba mít dobře vyhřátý pařeník. Pokud budou ředkvičky dostatečně chráněné a nebudou zasažené jarními mrazy, z prvních výpěstků budete mít radost již v únoru.

Muškáty

Pokud se vám povedlo muškáty správně zazimovat a přečkali tak do jara, je vhodné je v únoru seříznout. Pokud řez proběhne, odmění se vám svou košatostí a také rozvětveností.

Brambory

Chcete brambory sklízet co nejdříve? Nechte si je naklíčit koncem února. Vybírejte rané odrůdy brambor a umístěte je na světlé místo s teplotou 10 - 15 °C.

Rybíz

Pokud máte na zahradě rybíz, v únoru je vhodné je prořezat. Pokud tak učiníte, můžete se těšit na bohatou úrodu. Je třeba mít na vědomí, že různé typy rybízu vyžadují rozdílnou údržbu a typ prořezávání, jinak tedy budete postupovat při prořezávání rybízu červeného a jinak při řezání černého ad.

Je patrné, že v únoru je práce na zahradě spousta. Proto věnujte dostatek času přípravě na jarní sezónu. Únorová údržba může mít velký vliv na výsledné plody, ze kterých se budete radovat v létě.
 

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal
Článek patří do seriálu Práce na zahradě během roku
  1. Práce na zahradě - červen
  2. Práce na zahradě - prosinec
  3. Práce na zahradě - únor právě čtete
  4. Práce na zahradě - březen
  5. Práce na zahradě - duben
  6. Práce na zahradě - září
  7. Práce na zahradě - říjen
  8. Práce na zahradě - listopad

Štítky: zahrada

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Okrasné jehličnany na zahradu

 Žádná okrasná zahrada se nemůže obejít bez jehličnanů. Sortiment okrasných jehličnanů je tak pestrý, že ani ta největší…

Jak na zahradní jezírko

 Každou okrasnou zahradu obohatí jakákoliv vodní plocha, třeba i miniaturní. Výhodu má pochopitelně majitel domu a zahrady,…

Zakládáme skalku

 Zakládání skalky začíná u výběru vhodného místa. Skalku je možné založit i na rovině, ovšem působivější je skalka ve…

Nejkrásnější růže

 Každý milovník zahrady jistě chce, aby právě ta jeho byla jednou z nejkrásnějších v celém okolí. A tomu podřizuje skutečně…

Vhodné rostliny do zimní zahrady

Mnozí z nás touží po místě klidu a odpočinku, kde by kromě relaxování mohli obdivovat krásu květin. Proto se budují…

Jak pěstovat růže

Růže je květina starobylá a je právem nazývaná královnou květin. Tak, jako je potřeba starat se o zahrádku a o květiny v ní,…

Jak stříhat stromy

Stříhání stromů patří k jedné z nejběžnějších zahrádkářských operací. Cílem je odstranění suchých či nemocných…

Jak pěstovat brambory

Jistě dáte za pravdu, že právě brambory u nás patří k nejčastějšímu pokrmu jako příloha vůbec. Proč nakupovat drahé…

Jakými prvky oživit zahradu na venkově

Venkovská zahrada by se stoprocentně měla lišit od městských zahrádek, které obepínají různé domky. Motivů, které charakterizují…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt