Jak zabezpečit chatu nebo chalupu proti krádeži

Velikost textu: A A A

Jak zabezpečit chatu nebo chalupu proti krádeži

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Nejeden vlastník chaty nebo chalupy má osobní zkušenost s vloupáním a vykradením svého rekreačního objektu. Kdo tutu situaci zažil, potvrdí, jaký hrozný pocit bezmocnosti, vzteku a ponížení člověk zažije. Většina lidí řekne, že víc než ztracené věci je pálí vědomí, že někdo cizí se pohyboval v jejich soukromí, sahal na jejich oblíbené věci a v horším případě ještě zanechal spoušť nebo zničený interiér. Vloupání, vykradení, zničení, to jsou všechno noční můry každého chataře a chalupáře.

Mnoho lidí vymýšlí různé pasti a nástrahy na zloděje, čímž se ovšem mnohdy i nevědomky dopouštějí pokusu o trestný čin. V případě úrazu, nebo i smrti lupiče se budou muset zodpovídat z ublížení na zdraví, v horším případě ze zabití. Ochrana majetku je v takových případech až na druhém místě.

Proto je daleko lepší i účinnější volit některý z moderních způsobů zabezpečení svého majetku. Jedním z ideálních řešení je GSM alarm. Podstata spočívá v tom, že dojde-li k nevítané návštěvě a nežádoucímu narušení vaší chaty nebo chalupy, tak je vyhlášen poplach. Alarm totiž okamžitě pošle na váš mobil informaci o poplachu. Toto zabezpečení může současně aktivovat sirénu a pokud si necháte napojit tento zabezpečovací systém na PCO, pak bude iniciovat výjezd bezpečnostní agentury. Napojení lze realizovat i na místní policejní stanici a na místo se krátce po vyhlášení poplachu alarmem dostaví policie ČR.

Na našem trhu jsou k dostání i jednoduché a levné alarmy, které vynikají snadnou obsluhou a jednoduchou instalací. Přitom jde o plnohodnotné zabezpečení, které je vybaveno záložním zdrojem v případě výpadku napájení. Nežádoucího návštěvníka zaznamená snímač otevření dveří a digitální detektor pohybu. Alarm můžete ovládat zdarma svým mobilem a v případě poplachu je spuštěna siréna a odeslána SMS na váš mobil.
Samozřejmě jsou i dražší alarmy, na které můžete připojit více detektorů, které vám budou hlídat nejen pohyb, ale například i únik plynu, vznik požáru nebo zaplavení vodou. Budete tak mít zabezpečenu svou chatu nebo chalupu nejen před zloději, ale i před živelnými pohromami.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: chata, chalupa

Diskuze k článku: 1 příspěvků , nejnovější 03.08.2015 12:16:40

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

blankAvatar
LubosHa | 03.08.2015 12:16

Osobně mám na chatě připravené fotopasti - http://www.infoto.cz/fotopasti a účel plní skvěle (většinou fotky srnek :D ale už to i zloděje vyfotilo) :)

Můžete si také přečíst

Chalupa včera a dnes

 Chalupa není chata, i když v mnohém mají společný cíl, tedy nabídnout svému majiteli vhodný prostředek, kam směřovat…

Možnosti chat a trávení volného času

 Mnohý člověk dělí svůj život na dvě části, na pracovní a chatový. Celá naše republika je proto posázená chatami, je…

Kupujeme chatu

 Koupě chaty je stejně jako koupě jiné nemovitosti úkonem, který neděláme každý den. To prostě není, jako když si jdeme…

Solární střešní panely ušetří energii

 Umístění solárních panelů na střechu se může jevit jako jednoduchá věc podobná stavebnici pro dospělé. Pokud však chcete…

Vlhkost na chalupě

 Každý chalupář vám potvrdí, že jeho největším nepřítelem je vlhkost. Pokud se objeví vlhkost na zdi, bývá příčinou…

Nátěr roubené chalupy

 Staré roubené chalupy známe hlavně z horských a podhorských oblastí. Zejména pohraničí Severních Čech zdobí mnoho roubených…

Jak omezit riziko vzniku požáru v dřevěné chatě

 Jeden z trendů, které přetrvali z minulosti až do dnešní doby je rozhodně ten, vlastnit svou chatu, ideálně na venkově…

Trvalé bydlení na chatě - co je k tomu potřeba

 Chata už pro mnohé není pouze místo víkendového odpočinku, ale i jejich trvalé bydliště. Trend posledních let naznačuje,…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt