Jak nepřijít o střechu nad hlavou

Velikost textu: A A A

Jak nepřijít o střechu nad hlavou

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

V dnešní složité ekonomické situaci se čím dál častěji objevují případy, kdy postižený nezvládá splácet závazky. Nepochybně k tomu přispívá vysoká míra nezaměstnanosti a nepříliš vysoká gramotnost v oblasti financí a práva. Jenže i v případě, že si vše důkladně hlídáte, se můžete dostat do problémů.

Začínající problémy nepodceňte

Mnozí lidé jsou překvapeni, jak rychle se ocitnou v problémech při neuhrazení nějakého dluhu. Nemusí se jednat pouze o nezaplacenou půjčku nebo úvěr. Čím dál častěji se objevují situace, kdy jsou finanční potíže způsobeny dlužnou fakturou za služby nebo zboží po splatnosti. Mediálně známé jsou také exekuce na dlužníky z titulu nezaplacené pokuty od dopravního podniku za jízdu na černo.

Ve velkém se začínají vyskytovat dluhy z podnikání. Mnoho podnikatelů si bere na svoje aktivity různé půjčky nebo nedokážou pokrýt závazky z podnikání. Také v tomto případě musí počítat s tím, že se věřitelé brzy ozvou.

V neposlední řadě vás můžou zadlužit vaše děti, kterým jste ručili za jejich půjčku. V dalších případech o dluhu ani nevíte. Stačí, když závazky, které si vzal bez vašeho vědomí, nesplácí váš partner. Dluhy partnera jsou v rámci společného jmění manželů i vašimi dluhy!

Ve všech těchto případech je nutné si uvědomit, že relativně malá dlužná částka dramaticky narůstá. K nesplacenému závazku se přičítají úroky z prodlení, poplatky exekutorovi a právníkovi. Pokud dlužník problém neřeší, může dokonce dojít k nucenému prodeji jeho domu, bytu nebo chaty. V nejhorších případech je konečným důsledkem ztráta domova.

Pomoc můžete najít u společností, které poskytují nebankovní půjčky. Zajímat vás bude zejména půjčka na dluhy a exekuce. U tohoto druhu půjčky si můžete obvykle vypůjčit od 50 tisíc Kč.

Na co můžete půjčku na dluhy a exekuce použít

  • na splacení dluhů

  • na exekuci

  • na vyplacení úvěru nebo zástavy

  • na zastavení dražby

  • jako bezúčelovou půjčku

Pokud se pro podobný druh nebankovní půjčky rozhodnete, dobře vybírejte. Je důležité, aby společnost, která půjčky poskytuje, byla seriózní. Můžeme zmínit například společnost RN Credit s.r.o., která patří do realitní skupiny RÁJ NEMOVITOSTÍ. Již to samo o sobě zvyšuje důvěryhodnost a záruku solidnosti. RN Credit navíc poskytuje finanční a právní poradenství zdarma. Za pomoci zkušených odborníků můžete své finanční problémy vyřešit rychle a efektivně.

Placený reklamní článek

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: pr, půjčka, nemovitosti, exekuce

Diskuze k článku: 1 příspěvků , nejnovější 04.02.2015 18:38:53

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

blankAvatar
zofkakrowka | 04.02.2015 18:38

Já jsem si půjčku bral jen jednou a to na http://ferratumpujcka24.cz/p/Půjčky-online-ihned-na-účet-non-stop Žádný problém jsem s nimi neměl.

Můžete si také přečíst

Výhodná koupě nemovitosti ve Španělsku

 Již řadu let je poměrně velký zájem o nemovitosti na pobřeží Španělska. Příčin a důvodů je několik. Lákadlem jsou relativně…

Hypotéka na byt?

 Pokud budeme řešit jakou hypotéku si vzít při koupi bytu, je rozhodující především druh bytu. Poskytnuté peníze můžete…

Jakou zvolit půjčku na rekonstrukci domu

 Rekonstrukce domu není v posledních letech nic ojedinělým. Ať už se jedná o dům, ve kterém bydlíte celý život, nebo…

Dědictví nemovitosti

 Pokud jste zdědili nemovitost, nebo víte o tom, že ji v budoucnu určitě zdědíte, rozhodně je dobré se již nyní začít…

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti přes realitní kancelář

 Koupě nemovitosti přes realitní kancelář může být sice na jednu stranu relativně výhodné, ale na druhou stranu existuje…

Exekuce na byt nebo dům

 Dostat se do finančních potíží rozhodně není pro nikoho nic příjemného. Kromě nutnosti veškeré dluhy uhradit nad každým…

Bez realitky nebo s realitkou?

 Každý kdo prodává nebo kupuje nemovitost, si většinou pokládá otázku, zda do celého procesu zapojit realitní kancelář.…

Co je to věcné břemeno

Ačkoliv se o věcném břemenu mluví nejčastěji s nemovitostí nebo pozemkem, nemá řada lidí úplně jasno, o čem že je vlastně…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt