5 tipů, jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Velikost textu: A A A

5 tipů, jak ušetřit na spotřebě elektřiny

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Náklady na bydlení neustále rostou a výjimkou není ani spotřeba elektrické energie. V našem článku se dozvíte pět dobrých tipů, jak ušetřit na elektrické energii.

Automatický vypínač světla

Jestliže patříte mezi zapomnětlivce, a necháváte svítit lustry nebo lampičky i v době, kdy v místnosti nejste, existuje řešení. Tím jsou automatické vypínače světla. Ty totiž můžete nastavit na automatické vypnutí po určité době. Díky nim lze za rok ušetřit nezanedbatelnou částku.

Stmívače

Další skvělou vychytávkou, jak uspořit elektřinu, jsou stmívače. Ty fungují zcela jednoduše. Když zrovna nepotřebujete, aby byla místnost intenzivně osvětlena, snížíte sílu osvícení. A tím i spotřebu energie. Existují manuální stmívače, ale pokud je ještě doma nemáte, vydejte se modernější cestou. Stmívače totiž patří do vybavení chytrého bydlení, protože je můžete ovládat na dálku, např. prostřednictvím chytrého telefonu.

Vhodný výběr tarifu i dodavatele

Většina domácností funguje v režimu setrvačnosti. To znamená, že málokdo řeší, jestli je tarif elektřiny, jenž si rodina zvolila v minulosti, je aktuálně výhodný. Potřeby domácnosti se totiž mohly zásadně změnit a původní tarif již není tolik výhodný. To samé lze říct o dodavatele elektřiny. I na tomto poli začala fungovat zajímavá konkurenci a změna dodavatele se vám může vyplatit. Při rozhodování má rozhodně smysl využít srovnání cen elektřiny.

Chytré ovládání elektrického vytápění

Chytrá domácnost zahrnuje i možnost inteligentního nastavení vytápění domu v mnoha režimech. Například když se nečekaně rozhodnete přespat někde jinde, nemá smysl dům vytápět tak, ajko byste zrovna byli doma. A právě to je situace, kdy lze spotřebu regulovat pouze na dálku skrze chytrou domácnost.

Úsporné žárovky

Zejména starší lidé se brání výměně původních žárovek za ty úsporné. Přitom pokud používáte LED žárovky, je možné ročně uspořit částku okolo mnoha stokorun, někde i více. Jednorázová investice do nových úsporných žárovek se vám tedy poměrně rychlé vrátí. A potom již budete jenom šetřit.

 

Reklamní článek

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: bydlení, energie, pr, úspory

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Standardy moderního bydlení

 Standardy moderního bydlení se mění každým dnem. Moderní byt a dům není jen to, že se postaví nový dům s nějakými…

Solární střešní panely ušetří energii

 Umístění solárních panelů na střechu se může jevit jako jednoduchá věc podobná stavebnici pro dospělé. Pokud však chcete…

Luxusní bydlení, aneb proč si pořídit velkou terasu

 Právě velké a prostorné rodinné domy se staly pro mnoho lidí skutečným synonymem luxusu a elegance. Nejsou to však…

Trvalé bydlení na chatě - co je k tomu potřeba

 Chata už pro mnohé není pouze místo víkendového odpočinku, ale i jejich trvalé bydliště. Trend posledních let naznačuje,…

Výhody a nevýhody podlahového vytápění

 Podlahové vytápění se stalo v posledních letech skutečným hitem a tak je instalováno nejenom do rodinných domů, ale…

Nová Valcha otevírá nové možnosti zeleného bydlení v Plzni

V jihozápadní části Plzně vzniká nová čtvrť moderního bydlení Nová Valcha. Místo nabízí klidné bydlení s možností aktivního…

Stavíte? Nechte stěnu skleněnou a propojíte se s přírodou

Pokud hledáte ozvláštnění vašeho domu, na kterém teprve začínáte pracovat a zvažovat jednotlivé možnosti, ideální se jeví…

Francouzské dveře prosvítí váš obývák

Možná máte velký obývací pokoj, který by si zasloužil trochu světla navíc. Pokud ještě k tomu vede z tohoto pokoje…

Úsporné žárovky - ano nebo ne?

Světlo v podobě žárovek bereme v dnešní době jako samozřejmost. Málokdo z nás je ovšem obeznámen s tím, které…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt