Elektřina do zásoby

Velikost textu: A A A

Elektřina do zásoby

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

V dnešní době se mobilní zařízení staly běžnou součástí našeho života. Používáme je denně a nejen v práci, ale i v soukromí, využíváme je při cestování, sportování, i při odpočinku. Všechna zařízení však potřebují energii a při častém používání se tato energie rychle míjí. Pokud se nechcete dostat do situace, že se váš telefon, sportovní kamera, GPS nebo jiné mobilní zařízení zcela vybije a nebudete mít k dispozici elektrickou síť a nabíječku, jedním z řešení je power banka.

Powerbank Xtorm Powerbank je přenosný externí zdroj, který uchovává energii pro mobilní zařízení. Může být v různých velikostech, tvarech a hlavně kapacitě. Zajistí dobití telefonů, tabletů, GPS a jiných zařízení v situacích, kdy není možné využít elektrickou síť.

Velikost je důležitá

Před tím, než se rozhodnete koupit powerbank, je vhodné si uvědomit, na co bude sloužit. Pokud má pomoci pouze jako záloha pro rychlé dobití malé části baterky, kým přijdete domů, tak postačují i ​​malé powerbanky, které bez problémů můžete nosit v kapse. V případě, že hledáte větší zásobu energie když jste mimo domu, jsou vhodné trochu objemnější powerbanky s možností více plných dobití baterie, nebo dobíjení více zařízení.

Rychlost nabíjení

Při výběru powerbanky je třeba dbát na to, co výrobce ve skutečnosti nabízí. V současnosti se objevily marketingové hesla "úplné dobití telefonu za 5 minut". To však ve skutečnosti není možné, protože to neumožňují technologie přenosu energie a zároveň to, kolik energie je telefon ve skutečnosti Solární nabíječka pro notebook s powerbank 24000mAh schopen přijmout. Nové powerbanky sice umožňují dobít do 5 minut velkou část baterie, aby se s telefonem dalo opět pracovat, ale stále to má daleko k marketingovým heslům.

Skutečná kapacita

Dalším faktorem je kapacita. Ta totiž nikdy není shodná s tím, kolik energie je powerbank schopna využít k dobití, protože většina z levnějších má účinnost přibližně 70%. Zbytek se spotřebuje tvorbou tepla a ztrátami na kabelech. V případě, že výrobce neuvádí účinnost powerbanky, je třeba počítat s takovými ztrátami, a podle baterky telefonu nebo tabletu si vypočítat, kolik nabití je možných s powerbank (např. 10.000mAh powerbank dodá ve skutečnosti přibližně 7.000mAh). Jsou však kvalitní výrobci, kteří dokáží vyrábět powerbanky s účinností až 90%, proto si při výběru zkuste ověřit účinnost powerbanky v technických parametrech.

Při výběru je třeba se zaměřit na využití powerbanky, zda je potřeba outdoorové provedení, kapacita baterií, napájecí napětí (vstupní i výstupní), a účinnost powerbanky. Takové záložní zdroje mohou mít zabudovaný solární panel na dobíjení ze slunečního záření, nebo si můžeme pro případ potřeby rozhodnout pro kombinované řešení, a to samostatná solární nabíječka a powerbank. V druhém případě můžeme nabíjet powerbank nezávisle od elektrické sítě. Na trhu je množství i levných verzí powerbank, třeba si přepočítat, zda při nízké ceně se srovnatelnými powerbank více nedáte, než dostanete.

 

Reklamní článek

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: ecoprodukt.cz

Štítky: energie, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Solární střešní panely ušetří energii

 Umístění solárních panelů na střechu se může jevit jako jednoduchá věc podobná stavebnici pro dospělé. Pokud však chcete…

Výhody a nevýhody podlahového vytápění

 Podlahové vytápění se stalo v posledních letech skutečným hitem a tak je instalováno nejenom do rodinných domů, ale…

Nízkoenergetické domy

 Láká Vás představa bydlení v rodinném domě, ve kterém by se Vám nejen dobře bydlelo, ale ve kterém byste také ušetřili…

Zateplení fasády - kdy se vyplatí

Zateplení fasády patří mezi nejčastěji doporučované variant v oblasti úspor na bydlení, které by měly přinést menší výdaje…

Dům nebo chata bez elektřiny? Mají svoje kouzlo, ale komfortu se vzdát nemusíte

Bydlení nebo rekreace bez elektřiny má určitě svoje kouzlo, i když mnoho lidí si to neumí vůbec představit. Pokud jste se…

5 tipů, jak ušetřit na spotřebě elektřiny

 Náklady na bydlení neustále rostou a výjimkou není ani spotřeba elektrické energie. V našem článku se dozvíte pět dobrých…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt