Jak na dobrý spánek?

Velikost textu: A A A

Jak na dobrý spánek?

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Poruchy spánku jsem v dnešní civilizaci běžným jevem. Ukazuje se, že moderní svět si v mnoha ohledech vybírá svou daň a problémy se spánkem mezi to patří. V našem článku vám poradíme, jak lépe spát.

Větraná místnost

Jedním z elementárních předpokladů kvalitního spánku je pravidelně větraná místnost. Průměrná doba spánku nám zabírá téměř třetinu života a tak je logické, že je v ložnici vydýchaný vzduch. Nedostatek kyslíku potom způsobuje špatné spaní.

Kvalitní matrace

Na dobrý spánek mají vliv kvalitní matrace. Ty jsou k dispozici v mnoha různých provedeních nejenom co do materiálu a samotného systému, ale i velikosti. K dispozici jsou jak jednolůžkové, tak i matrace 160x200 nebo dokonce i větší.

Matrace nejsou sice za pár korun, ale adekvátní matrace zajistí kvalitní spánek. Navíc má vliv na problémy s páteří, které se řadí mezi další civilizační choroby. Levné matrace 180x200 a dalších rozměrů lze sehnat zejména v internetových obchodech.

Barva ložnice

Nemalou roli na spaní má i výmalba místnosti, ve které spíte. Obecně se radí volit spíše chladnější a klidnější barvy. V ložnici se vyhýbejte zejména energické červené, ale vhodná není ani příliš tmavá barva, která podporuje horší náladu. Bílou, jemně modrou či světle zelenou obvykle neuděláte žádnou chybu.

Ložnice je na spaní

Další častou chybou je využívání ložnice i jako relaxační místnosti nebo místa, kde se sleduje televize. Lidský organismus si dokáže zvyknout na určité automatismy a pokud mu seberete vjem, že v ložnici se jenom v noci spí, může to přispět do mozaiky spánkových poruch.

Nepřespávat se

Další nemalou chybou je i to, že mnoho lidí se snaží spát příliš dlouho. Samozřejmě, pokud to organismus potřebuje po fyzické nebo psychické námaze, proč ne. Ale většina výzkumů doporučuje dobu spánku okolo 7, maximálně 8 hodin.

 

Reklamní článek

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: ložnice, pr

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Jak pečovat o matrace a polštáře

 Matrace a polštáře – základní vybavení, které nám zaručí kvalitní spánek. Vše ale nekončí výběrem a nákupem kvalitních…

Spát na matraci Curem je jako ležet na nebeském polštáři

Už jste někdy leželi a cítili, jak se vám postupně uvolňuje celé tělo, všední myšlenky a starosti odchází do daleka, a vy…

Získejte matraci ve vánoční akci 1+1 zdarma spoustu dárků k tomu!

Uvažujete o pořízení nové matrace? Tak právě teď je ideální příležitost! Ve výhodné předvánoční akci českého výrobce matrací…

Jakou barvu zvolit do ložnice

Možná si myslíte, že jak si vymalujete ložnici, tak po tom nikomu nic není. Máte samozřejmě pravdu, každý si může zvolit…

Peří nebo umělá vlákna, aneb jakou přikrývku vybrat?

 Výběr správné přikrývky má velký vliv na kvalitu našeho spánku. Tedy rozhodně neplatí, že nejdůležitější je matrace…

Pořiďte si do ložnice vybavení se stylovým dekorem dřeva!

Nastěhovali jste se do nového bytu nebo domu a přemýšlíte, jak si zařídit ložnici? Chcete se v ní cítit příjemně,…

Tipy na dekorace do ložnice

 Pestré potahy a přehozyV ložnici nikdy nechybí přikrývky, polštáře, polštářky a přehozy. Přehozy sladěné s potahy…

4 nejnovější trendy, jak vyšperkovat ložnici 2/2

 Kvalitní noční stolek je základOpomíjet nesmíme ani to, že velmi dobrým tipem, jak vyšperkovat ložnici, je také možnost…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt