Výhody a nevýhody podlahového topení

Velikost textu: A A A

Výhody a nevýhody podlahového topení

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

Mnoho lidí využívá klasické radiátorové topení. Postupem času se ale situace mění a stále více lidí se zamýšlí nad instalací podlahových topení. Protože bychom vám chtěli usnadnit výběr, tak si nyní uvedeme několik základních bodů, které by mohly mít zásadní vliv právě při nerozhodnosti, zda se podlahové topení vyplatí.

Výhody podlahového topení
Podlahovým topení dosáhneme lepšího rozložení teploty vzduchu v místnosti, protože topná tělesa jsou rozmístěna rovnoměrně v podlaze. U radiátorových topení dochází k cirkulaci z jednoho místa, proto teplota v místnosti nemusí být všude stejná. Dále pak řeší otázky prostoru. Nezabírá žádné místo v místnosti a zbyde nám spousta místa pro případný nábytek či jiné předměty. Pokud vlastníme místnost nepravidelného tvaru a chceme mít rovnoměrně rozloženou teplotu v místnosti, nijak nám to nebrání v instalaci podlahového topení, protože se dá umístit do jakékoliv místnosti a to jakkoliv velké. Je dokázáno, že dochází také k menší spotřebě paliva, což může hrát zásadní roli při výběru topení. Dále pak nezaplatitelný pocit, když cítíme, jak nám teplo sálá pod nohama. Máme také možnost toto topení kombinovat s konvekčním topením, kdy podlahové topení v jedné místnosti může navazovat na radiátor v místnosti druhé.

Nevýhody podlahového topení
Mezi největší problém podlahového topení patří jeho instalace. Projekt musí být velmi pečlivě naplánován a zabrání nám dalšímu zásahu a úpravy podlahy místnosti. Musíme také dbát na kvalitní izolace podlahy, aby nám teplo neunikalo pryč a nevznikaly tak zbytečné ztráty tepla. Instalace zabere tedy více času a mnohdy i více peněz.

Jak jste si mohli všimnout, tak jsme nalezli více výhod, než nevýhod. Toto topení je ideální řešení pro lidi, kteří již neplánují změnu interiéru, a tento zákrok by se stal nevratný. Pokud tedy zvažujete koupi tohoto topného systému, máte dostatek financí k realizaci tohoto systému a neplánujete do budoucna zásah do podlahy, potom vám vřele doporučujeme tento topný systém, který vám v důsledku levnějšího vytápění ušetří peníze a dopřeje vám příjemný pocit sálajícího tepla od země, která bývá mnohdy nejstudenějším povrchem v místnosti.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: vytápění

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Výhody a nevýhody podlahového vytápění

 Podlahové vytápění se stalo v posledních letech skutečným hitem a tak je instalováno nejenom do rodinných domů, ale…

Plynové nebo elektrické vytápění domu

 Nechcete-li každou zimu štípat dřevo či skládat metráky uhlí zbývá vám zvolit si vytápění domu elektrické či plynové.…

Jak postavit kachlová kamna

Kachlová kamna se používala již před několika sty lety a byla chloubou každé domácnost. Kachlová kamna jsou schopna vytopit…

Jak vyvložkovat komín pro krbová kamna

Možná se chystáte k pořízení krbových kamen. Možná je také již máte a nejste spokojeni s jejich tahem. Tento článek…

Jak odvzdušnit radiátor

Před zahájením topné sezóny byste měli zkontrolovat nejenom kotle, ale s prvním zatopením i radiátory a jejich funkčnost.…

Litinové topení - má smysl?

 Snadná instalace kamenLitinová kamna se velice jednoduše instalují a rovněž se snadno obsluhují. Během provozování…

Nejoblíbenější plynové kotle 1. část

 Protherm Gepard 23 MOVyužívat plyn na vytápění je dnes nejenom efektivní, ale je to i velmi rozšířené. Jedním z kotlů,…

Nejoblíbenější plynové kotle dokončení

 Viessmann VitodensDalší velmi známá značka ve světě plynových kotlů. Tento konkrétní nadchne širokou škálou výkonů…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt