Zateplení střechy v paneláku

Velikost textu: A A A

Zateplení střechy v paneláku

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Ačkoliv v panelácích bydlí dnes většina obyvatel celé České republiky, ne vždy toto řešení každému vyhovuje. Zvláště v případech, kdy je dům velmi starý. V takových případech je nutná rekonstrukce a zateplení. A to ideálně také střechy. Vždy samozřejmě závisí na tom, jaké provedení dané střecha má. Ty nejčastější byly buď jednoplášťové, nebo dvouplášťové se vzduchovou mezerou. Zajímavostí jistě je, že u těch nejstarších domů se jako izolace používala škvára, a teprve později polystyren či skelná vata.

Tím ideálním způsobem jak střechu panelového domu co nejefektivněji a nejsnadněji zateplit, je použití takzvané foukané izolace. Ta má v mnoha ohledech celou řadu výhod, jelikož dokáže perfektně utěsnit i současné spáry, které vytvořila izolace současné, ať už je z jakéhokoliv materiálu. Použití této metody je vhodné na většinu střech.

Samozřejmostí je nutnost obrátit se na odborníka, který má s danou prací nejenom zkušenosti, ale i odpovídající reference. Jedině tak budete mít jistotu, že bude vše provedeno přesně tak, jak má být. Navíc mohou být díky této vrstvě dodrženy i nové protipožární limity, což je určitě pro každý dům krok vpřed. Často to totiž bývá naprostá nutnost, aby mohla být jeho rekonstrukce řádně zkolaudována. Zatímco v minulosti se tento problém neřešil, dnes je již nutností.

Pokud se i váš byt nachází přímo pod střechou, nemusíte se bát dlouhých prací a problémů. Vše probíhá velmi rychle a výsledek tohoto zateplení pocítíte hned během první zimy. Díky zateplení všech skulin tak nedochází k žádnému úniku tepla horní částí vašeho bytu, což určitě pocítíte na prvním vyúčtování za topení. Ideální je veškeré tyto práce vykonávat současně i s jinými rekonstrukcemi, aby byl každý obyvatel domu co nejméně obtěžován. Výsledkem pro ně bude právě zmiňovaná úspora, a to až několik tisíc korun ročně.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: panelák, střecha, zateplení

Diskuze k článku: 1 příspěvků , nejnovější 04.04.2017 15:37:14

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

blankAvatar
Ivanka74 | 04.04.2017 15:37

Pěkný článek, ale myslím si, že ve většině panelových domů s tím obyvatelé zas tak moc nezmůžou. My bylíme v takové menší bytovce a zrovna nedávno došlo na rekonstrukci střechy, s čímž jsme se obrátili na firmu http://www.sharpmetal.cz/, která nám dělala jak zateplení, tak i krytinu. Odvedli parádní práci, rozdíl je opravdu znát, doporučuji :)

Můžete si také přečíst

Co znamená a přináší život v paneláku?

  Panelák, neboli panelový dům, je dům vybudovaný z prefabrikovaných panelů. Je to vcelku stará technologie se začátky…

Pokládáme plovoucí podlahu

 Pokládání plovoucí podlahy si řada lidí objednává u specializovaných firem, aby měli jistotu, že jejich plovoucí podlaha…

Výměna oken v paneláku

 Výměna oken za plastová v panelových domech se provádí většinou v souvislosti se zateplováním paneláku. Toto opatření…

Výtahy v paneláku podle norem Evropské unie

 Pokud bydlíte v paneláku o více patrech, určitě oceňujete fungující výtah. Zvláště, když máte těžké tašky s nákupem,…

Rekonstrukce jádra 1/4

 Pokud i vy nejste spokojeni se svým stávajícím jádrem, je určitě nejvyšší čas na rekonstrukci. Své o tom jistě vědí…

Rekonstrukce jádra 2/4

 Máme-li vše kompletně připraveno, nezbývá než začít se samotnou rekonstrukcí. Důležitá informace rozhodně je, že o…

Rekonstrukce jádra 3/4

 Aktuálně se nacházíme v takové části rekonstrukce, kdy jsou hotové všechny příčky i rozvody, a to vody, elektřiny i…

Rekonstrukce jádra 4/4

 V našem seriálu o rekonstrukci koupelen se dostáváme k posledním několika dnům, kdy už dochází k samotnému finišování…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt