Rekonstrukce jádra 1/4

Velikost textu: A A A

Rekonstrukce jádra 1/4

Ilustrační foto
  • autor: Redakce

 Pokud i vy nejste spokojeni se svým stávajícím jádrem, je určitě nejvyšší čas na rekonstrukci. Své o tom jistě vědí majitelé bytů ve starších panelových domech, kteří právě nevzhledný umakart vyměnili za elegantní obklady a dlažbu. Než však bude výsledek takový, jaký si představujete, je třeba si vše důkladně promyslet.

Základem všeho by měl být samozřejmě přesně daný plán, který by měl zohledňovat i případné rozšíření prostoru, či případné propojení koupelny i s toaletou. V těchto ohledech je nejdůležitější dát si pozor především na nosné příčky, které se v žádném případě nesmějí zbourat, ani narušit. To by mohlo mít katastrofální následky na celou statiku domu.

Ideální cestou je v tomto ohledu obrátit se na specializovanou firmu, která vám návrh vytvoří, nebo alespoň načerpat inspiraci na internetu. Díky tomu přesně zjistíte, co je v dnešní době skutečně trendy a jak může takové moderní jádro skutečně vypadat. Nezapomeňte zohlednit každou drobnost, ať už to jsou věšáky na ručníky či poličky na hygienické potřeby. Vše by mělo mít své jasně dané místo a teprve poté je možné poprvé takzvaně kopnout do země.

Samozřejmě spolu s návrhem si nechtě vyčíslit předběžnou kalkulaci. Nezapomínejte, že peníze bude stát nejenom samotné vybavení, ale i bourací a stavební práce, které jsou při rekonstrukci nezbytné. Zatímco na nit se dá jenom v málo ohledech ušetřit, na vybavení už to jde lépe. Pokud se vám tedy zdá celková cena skutečně vysoká, budete muset slevit ze svých nároků a požadavků. Vzhledem k tomu, že na trhu se nachází skutečně velké množství vybavení a nábytku na toaletu a do koupelny, tak to rozhodně nebude nijak velký problém. Máte-li vše promyšleno a jste plně odhodláni k rekonstrukci, nezbývá než se do všeho naplno pustit. Ještě zbývá podotknout, že během rekonstrukce je třeba najít si alternativní místo pro hygienu. Ideálně u známých.

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: rekonstrukce, opravy, panelák, jádro

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Co znamená a přináší život v paneláku?

  Panelák, neboli panelový dům, je dům vybudovaný z prefabrikovaných panelů. Je to vcelku stará technologie se začátky…

Jak omítnout zeď

 Vnitřní a vnější omítky jsou součástí stavby, které domu dávají konečnou podobu. Pokud je omítka provedena kvalitně,…

Pokládáme plovoucí podlahu

 Pokládání plovoucí podlahy si řada lidí objednává u specializovaných firem, aby měli jistotu, že jejich plovoucí podlaha…

Výměna oken v paneláku

 Výměna oken za plastová v panelových domech se provádí většinou v souvislosti se zateplováním paneláku. Toto opatření…

Výtahy v paneláku podle norem Evropské unie

 Pokud bydlíte v paneláku o více patrech, určitě oceňujete fungující výtah. Zvláště, když máte těžké tašky s nákupem,…

Nátěr roubené chalupy

 Staré roubené chalupy známe hlavně z horských a podhorských oblastí. Zejména pohraničí Severních Čech zdobí mnoho roubených…

Rekonstrukce jádra 2/4

 Máme-li vše kompletně připraveno, nezbývá než začít se samotnou rekonstrukcí. Důležitá informace rozhodně je, že o…

Rekonstrukce jádra 3/4

 Aktuálně se nacházíme v takové části rekonstrukce, kdy jsou hotové všechny příčky i rozvody, a to vody, elektřiny i…

 
RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt